pondělí 28. listopadu 2016

7.ročník O pohár krále Tvarůžka

7.ročník šachového turnaje „O pohár krále Tvarůžka“ v Lošticích

Měl jsem možnost dorazit do Kulturního domu v Lošticích až kolem třetí hodiny. Bylo příjemné vidět zhruba pětašedesát lidí sklánějících se nad šachovnicí a soustředěně přemýšlejících, jak přehrát soupeře či soupeřku. Rok co rok si mnoho příznivců šachové hry najde čas a zajede si do našeho města tvarůžků zahrát si šachy a setkat  se s přáteli, příjemně strávit den při hře, která je baví.

V sobotu 26.listopadu za svým zájmem zajelo do Loštic na 65 šachistů a šachistek. V Kulturním domě se od ranních hodin odehrával již tradiční turnaj v rapidu, a to již 7.ročník šachového turnaje O pohár krále Tvarůžka.

A jak se stalo již příjemnou tradicí, tak všechny přítomné přivítal Král Tvarůžek I. za doprovodu známého řezbáře Beneše. Po přivítání a oficiálních informacích se mohl rozběhnout devítikolový turnaj, na jehož konci v rukách vítěze skončil ručně vyřezávaný Král Tvarůžek. Na průběh turnaje dohlížel z pozice hlavního rozhodčího Karel Volek.

Nejžhavějším kandidátem na celkové vítězství byl litovelský šachový velmistr Jan Krejčí. Zkomplikovat cestu za vítězstvím mu mohl, zde by se dalo napsat,věčně druhý,věrný turnaji Ladislav Vaněk. Je třeba se zmínit ,že právě on umí zahrát a potrápit daleko ratingově silnější hráče. Hráčů pomýšlejících na přední posty bylo více. Například FM František Vrána, šikovný losinský šachista Marek Malý, sympatický FM Vít Valenta, věčně usměvavý Jan Krejčí starší.

V prvním kole převážně všichni potvrdili svůj rating. Při pohledu na výsledky druhého kola bylo vidět, že hráči pomýšlející na přední příčky své partie vyhráli. Ve třetím kole se již objevilo množství remíz a nejen v horních částech pavouka. A při příhodném losu mohlo dojít na pikantní souboj otce se synem, a to mezi Janem Krejčím starším a Janem Krejčím mladším. K souboji těchto soupeřů nedošlo ani v dalších kolech. Za celkovým triumfem si šel suverénně stylem start cíl GM Jan Krejčí. Po čtvrtém kole měli hráči možnost utišit svůj hlad při obědě, kdy jim bylo připraveno menu sestávající se z kuřecího vývaru a kuřecím stehnem s bramborem. Kromě oběda byla možnost si pochutnat na tvarůžkách a jiných pochutinách. Chlapi za barem se postarali, že nikdo žízní nestrádal.

Znepříjemnit cestu za vítězstvím Honzovi Krejčímu se snažil nakonec prohravší Ladislav Vaněk, tak i Vít Valenta, který velmistra potrápil a partie skončila remízou. Nakonec se nenašel nikdo, kdo by budoucího vítěze porazil. Ani v osmém kole mladý libinský Tonda Hartinger.

Konečné pořadí bylo následovné. Vítězem se stal Jan Krejčí mladší s 8 body. Na druhém místě ,již pokolikáté, skončil Ladislav Vaněk se 7,5 body. Na bronzový stupínek dosáhl František Vrána se 6,5 body. Blízko medailových pozic zůstal, taktéž se 6,5 body, mladý talent Martin Nehyba, na pátém  místě Vít Valenta. Předání cen se zúčastnila starostka našeho města Šárka Havelková Seifertová. Každý účastník měl možnost si vybrat cenu a neodešel s prázdnou.

O úspěšné zvládnutí akce se staralo množství členů šachového klubu Loštice, kteří tímto děkují všem za podporu, zejména městu, všem sponzorům a všem, kteří nezištně pomáhali vytvořit podmínky pro turnaj a jeho bezproblémový průběh. Sponzory 7.ročníku O pohár krále Tvarůžka byli: Tvarůžkárna A.W. Loštice, Město Loštice, ZLKL Loštice, Metrie Loštice, Metrie tools Loštice, Morava Camp Mohelnice, Prodejna Darka, Společnost Merkurius Mohelnice, Rybářské potřeby Fish-Pro Mohelnice, Galanterie-Oliveriusová, Elbee Loštice, Milan Till, Patrik Koukol, Palomo Loštice a další.

Za pořadatele, loštické šachisty, si vás dovoluji pozvat na další ročník šachového turnaje O pohár krále Tvarůžka, který se bude konat v sobotu 2.prosince v roce 2017.

Fotogalerii za našeho turnaje najdete na webu loštického klubu: www.sachovyklublostice.blogspot.cz


Za ŠK Loštice sepsal David Kofránek

Žádné komentáře:

Okomentovat